Vannak olyan előre megtervezett vagy sürgősségi esetek, amikor nem elég a hagyományos fogorvosi ellátás, szájsebészeti beavatkozásra van szükség.
Tárgymutató
- Szájsebészeti beavatkozások
- Beavatkozások utáni teendők
- Ki végzi fogászatunkon a fájdalommentes és gondos kezeléseket?
- 10 ok, hogy miért minket válasszon
- További érdekességek a szájsebészeti beavatkozásokról
- Időpontkérés, bejelentkezés
Szájsebészeti beavatkozások a Villányi Dentben
Az áttörés során megrekedt fogak eltávolítása
Előfordul, hogy egyes fogak nem vagy csak részben törik át az ínyt. Ezek a fogak gyulladást, rosszabb esetben cisztákat is okozhatnak. Érdemes ezeket a fogakat mielőbb eltávolítani, mielőtt a környező szövetekben is gyulladást okozna
Sebészeti úton történő fog- és foggyökér eltávolítás
A sebészeti fogeltávolítás akkor szükséges, ha a hagyományos eljárással nem sikerült eltávolítani a fogat. Ilyen az ínyszél alá törött fog, vagy ha a fog koronáját és a fognyakat a szuvasodás elroncsolta.
Foggyökér eltávolítás szükséges:
- ha a korábbi foghúzás alkalmával bent maradt a gyökérmaradvány
- nagyon görbe gyökerek esetén
- ha a szomszédos fogak a gyökér fölé dőlnek, beszűkítve ezáltal a helyet
Problémát okozó bölcsességfog kivétele
A bölcsességfogak kibújásához gyakran nem áll rendelkezésre elég hely, az ilyen fogak mellett fájdalmas, gyulladt ínytasak alakulhat ki. Gyakori a bölcsességfogak szuvasodása, illetve előfordul, hogy az összes előttük álló fogat nyomják előre, ami harapási rendellenességhez, torlódáshoz vezethet. Ilyen esetekben szükséges eltávolítani a bölcsességfogat.
A foggyökér eltávolítás (resectio), vagyis a gyökércsúcs sebészeti úton történő eltávolítása
Olyan sebészeti módszer, melynek elsődleges célja a fog megtartása. Általában utolsó lehetőségként élünk ezzel a beavatkozással a fog megtartás érdekében. A műtét során eltávolítjuk a gyökértömött fog feltételezhetően fertőzött gyökércsúcsi részét.
Állcsont és ínykorrekciós műtétek
Az állcsontot érintő ciszták és gyulladásos megbetegedések kezelését is a szájsebészeink végzik. Némely esetben előfordul, hogy a fogpótlás készítése előtt, sebészi korrekciókat kell a csontállományban vagy az ínyben elvégezni, a pótlás sikeres rögzítése, elhorgonyzása érdekében.
Beavatkozások utáni teendők
A szájsebészeti műtétek utáni komplikációk megelőzése érdekében mi magunk is sokat tehetünk. A legfontosabb, hogy betartsuk az orvos utasításait. Mi az, amire oda kell figyelni? A műtétet követő első két napban pihenjen, és ne terhelje meg a szervezetét. Ha úgy érzi, pihenésre van szüksége, nyugodtan engedjen szervezete igényeinek.
- A beavatkozást követő 3-4 órában, illetve a zsibbadás elmúltáig csak folyadékot fogyasszon. 1-2 napig kerülje a kávét, tejet és tojást tartalmazó ételek, italok fogyasztását. A varratszedésig puha, pépes ételeket fogyasszon. Lehetőleg a műtéttel ellentétes oldalon rágjon.
- Dohányzás és alkohol fogyasztása a seb fertőzésének és vérzésének veszélye miatt a varratszedésig kerülendő.
- A műtétet követően javasolt a fokozott szájhigiénia betartása, napi többszöri, étkezés utáni fogmosás puha fogkefével. A műtétet követő naptól célszerű kamillás és/vagy fertőtlenítő szájöblögető használata.
- Műtétet követően mielőbb kezdje el arcának jegelését. Erre a célra legalkalmasabb, ha jégakkut vagy például tejet lefagyaszt és törölközőbe vagy száraz kendőbe csavarva a műtéti oldalon kívülről az arcára helyezi.
- Kerülje a műtéti terület szívogatását, a műtétet követő egy napon belül az öblögetést, és a seb kézzel vagy más eszközzel történő érintését.
- A varratszedésig kerülje a fizikai munkavégzést és lehetőség szerint magas párnán aludjon.
- A gyógyszereit a kezelőorvos utasításainak megfelelően szedje.
- Azok, akiknél a műtét során arcüreg zárást is végzünk a fentebb leírtakon kívül varratszedésig szigorúan kerüljék az orrfújást, megerőltetést, a tüsszentést nyitott szájjal végezzék. Nálunk a varratszedés időpontja általában a műtétet követő 10. napra esik.
Ki végzi nálunk a beavatkozást?
A szájsebészeti beavatkozásokat Dr. Gazdag Dávid és Dr. Jipa Arnold végzi rendelőnkben.
Dr. Gazdag Dávid
Rendelési ideje:
Péntek: 7:30-20:30
Szombat: változó
Dr. Jipa Arnold
Rendelési ideje:
Hétfő: 7:30-14:30
Mi sem bizonyítja jobban, mint pácienseink véleménye:
"Doktor Úrhoz kerültem bölcsességfog húzással. Gyors és nagyon alapos volt a Doktor Úr. Eléggé féltem, mivel nem egyszerű foghúzásról volt szó. Csak ajánlani tudom. K. Dorina”
"Implant beültetésen voltam a Doktor Úrnál. Nagyon megvagyok vele elégedve. Gyorsan és ügyesen betette. Azóta sincs vele gondom. Csak ajánlani tudom. Köszönöm. P. Eszter”
10 ok, hogy miért minket válasszon szájsebészeti beavatkozásához
- A főváros egyik legbarátságosabb rendelőjében már több mint 50.000 pácienst kezeltünk. Rendszeres, reprezentatív elégedettségi felmérésünk eredménye, hogy pácienseink 98,7%-a mindennel elégedett.
- Könnyen megközelíthetőek és megtalálhatóak vagyunk. A piros hetes busz mellett még 8 egyéb buszjárat és 10 villamosjárat áll meg a közvetlen közelünkben. A négyes metróval pedig gyorsan elérhetők vagyunk Pestről is.
- Kezeléseinkre írásos garanciát vállalunk.
- Az Önt kísérő személy nyugodtan bejöhet a kezelésre.
- Önhöz igazodó, rugalmas időpontadás és nagyon gyors reagálás a megkeresésekre. Minimális várakozási idő.
- Áraink a hasonló méretű és komplex szolgáltatási körű fogászati intézményekhez képest rendkívül méltányosak.
- Nincsenek rejtett költségek, a közzétett áraink a teljes szolgáltatás költségét fedezik.
- Automatikus értesítés, az éves kontrollvizsgálatra.
- Ingyenes Wifi szolgáltatás a rendelő területén
- Kulturált és kellemes, mediterrán hangulatú környezetben fogadjunk Önt.
További érdekességek a szájsebészeti beavatkozásokról
Nyaralás, búvárkodás, fogfájás: Tudta Ön, ha repülővel megy nyaralni, különösen, ha búvárkodni is szeretne, mindenképp érdemes felkeresnie fogorvosát indulás előtt? Tovább a cikkre..
Foghúzás utáni fogkefe csere? Szükséges figyelmesség? Foghúzás után szervezetünknek regenerációra van szüksége. Muszáj odafigyelni étrendünkre, életmódbeli és szájápolási szokásainkra, hogy a seb gyógyulása minél gyorsabban és panaszoktól mentesen mehessen végbe. Tovább a cikkre..
Hogyan változtatható meg a fogak formája? Ma már egyre többen tekintenek úgy a fogászatra, mint egyfajta szépészeti eszközre, s el kell ismernünk, egy egészséges, csinos fogsor bizony sokat dob az ember megjelenésén. Tovább a cikkre..
Evolúciós gubanc. A bölcsességfog és a vele kapcsolatos leggyakoribb problémák: A bölcsességfog a harmadik és egyben az utolsó nagyőrlő, ami általában 18 és 25 éves kor között bújik elő, felül és alul egyaránt. Tovább a cikkre..
A foghúzás leggyakoribb okai: Mikor van szükség a fog eltávolítására? Teljesen természetes, ha életünk során, akár gyermekkorban, akár felnőttkorban ilyen-olyan okból szükség van egy vagy több fog eltávolítására. Tovább a cikkre..
Bölcsességfog kérdés: Menjen vagy maradjon? Az egyik legváltozatosabb eseteket produkáló fogunk minden bizonnyal a bölcsességfog, hiszen nem csak az előtörése okozhat problémákat, hanem akár torlódásokat is előidézhet az alsó vagy felső fogsorunkban. Tovább a cikkre..
Foghúzás utáni teendők A foghúzás után még számos dologra oda kell figyelnünk, hogy a gyógyulás rövid idő alatt és minél sikeresebben bekövetkezzen. Tovább a cikkre..